Cilt Bakımı

Ana Sayfa Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Nedir?
Cilt bakımı, cilt tipine göre cildin ihtiyaçlarını belirleyerek bu ihtiyaçları karşılayacak ürünlerin cilde uygulanmasıdır. Düzenli bakım sonucunda cildin ihtiyaçları giderilerek daha pürüzsüz ve canlı bir görünüme kavuşmak hedeflenir. Deri ayda bir kendini yeniler. Sağlıklı bir deri için ayda bir cilt bakımı önerilmektedir.

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması

Bu işlemde cilt buhar altında dinlendirildikten sonra siyah nokta ve yağlardan arındırılır. Klasik cilt bakımında adımlar;

  1. Temizleme,
  2. Peeling,
  3. Tonik,
  4. Buhar,
  5. Maske,
  6. Nemlendirici ile masaj

şeklinde sıralanmaktadır.

Stres, yorgunluk, sigara ve alkol tüketimi, UV ışınları, makyaj ve çevre kirliliğinin olumsuz etkilerine karşı cildin neminin ve elastikiyetinin geri kazandırılmasını sağlar.

Happy,Beautiful,Girl,Holding,Her,Cheeks,With,A,Laugh,Looking
Beautiful,Young,Woman,With,Clean,Perfect,Skin.,Portrait,Of,Beauty
Laughing,Girl,Applying,Moisturizing,Cream,On,Her,Face.,Photo,Of

Şeyda Söyler Nişantaşı

Sıkça Sorulan Sorular

Farklı cilt tiplerine uygun ürünleri bir arada kullanabilir miyiz?

Cilt bakımınızı, ihtiyaçlarınıza uygun olarak değiştirmenizi tavsiye ediyoruz; dönemsel olarak daha kuru veya daha yağlı bir ciltle karşılaşıyorsanız bazı ürünler eklemek veya farklı ürünleri tercih etmek doğru olacaktır.

Cilt tipleri ne kadar farklı olabiliyor?

Genellikle kuru, hassas, normal ve yağlı ciltlerden bahsederiz. Ama aslında tüm cilt yapıları benzersizdir, tabii ki karma ciltler ve ara cilt tiplerini de unutmamak gerekir.

Uygulama Süresi

Uygulama süresi bir veya bir buçuk saat sürmektedir.