Selülit Tedavisi & Bölgesel İncelme

Ana Sayfa Selülit Tedavisi & Bölgesel İncelme

Selülit Tedavisi & Bölgesel İncelme

Selülit Tedavisi ve Bölgesel İncelme Hakkında

Selülit görünümünün tedavisinde kısa sürede etki etmesi ile bilinen ritmik titreşim masajı oldukça etkili bir yöntemdir. Bu teknik ile hızlı titreşimler yollanarak kaslarda birikmiş Laktik Asit seviyeleri normal düzeylere düşürülmektedir. Bu masaj sonrasında selülit görünümünde gözle görülür azalma meydana gelir. Aynı zamanda bölgesel sıkılaşma ve incelme de sağlanır.

Ritmik Masaj Yöntemi Nedir?

Aqua Fit cihazı ile ritmik masaj kısa sürede uzun vadeli sonuçlar vererek selülit görünümünden kurtulmanıza yardımcı olur. Cihaz ile titreşim ve itme hareketleri uygulanarak hücreler hareketlendirilir. Uygulanan itme kuvveti vücudun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Bölgesel yağ dokusunu açmaya yardımcı olan masaj, yağ yakımını da hızlandırmaktadır.

Ritmik masaj yöntemi birçok kişinin memnun kaldığı ve son derece başarılı sonuçlar elde edilen bir yöntemdir. Selülit tedavisinin yanında bölgesel incelme konusunda da olumlu sonuçlar vermektedir. Bu yöntem ödem atma veya spazm tedavilerinde de iyileşmeyi sağlamaktadır.

Ritmik Masaj Yönteminin Faydaları Nelerdir?

Ritmik masaj yöntemi;

  • Yağ yakılmasını hızlandırır,
  • Bölgesel dolaşımın düzenler,
  • Metabolizmayı hızlandırır,
  • Dolaşımının sağlanmasında etkilidir,
  • Kronik yorgunluk şikayetlerinin tedavisinde,
  • Kas ve eklemlerin hareket kabiliyetinin artırılmasında kullanılır.

Şeyda Söyler Nişantaşı

Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama Alanları Nelerdir?

Cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan etkili sonuçlar veren ritmik masaj yöntemi tüm vücuda uygulanabilir. Yaygın olarak bel, kalça, üst bacak ve kol bölgelerinde tercih edilmektedir

Nasıl Uygulanır ?

Uygulama sırasında ilgili bölgeye yağ yakıcı etkiyi artıran özel bir krem bölgeye uygulanır. Eğitimli uzmanımız tarafından gerçekleştirilen uygulama yaklaşık 20-40 dakika sürmektedir. Seans aralıkları 4-7 gündür.

Dikkati edilmesi gerekenler neler ?

Uygulama mutlaka bu alanda eğitimli uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Uygulamayı yapan kişinin uzmanlığı dahilinde kasların yönüne hâkim olması ve sertlik ayarını kişiye göre ayarlaması gerekir. Uygulama sonrasında anında gözle görünür sonuç beklenmemelidir. Doğru ve hızlı sonuç alınması için haftada 3 kez işlem yapılması gerekmektedir. Düzenli beslenme ve sporla bu uygulamaya destek verilmesi oldukça önemlidir. Tüm bu hususlara dikkat edildiğinde seanslar sonucunda 2-7 cm incelme görülmektedir.