İpek Kirpik

Ana Sayfa İpek Kirpik

İpek Kirpik

İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik, kısa veya seyrek kirpiklerin istenilen uzunlukta görünmesi veya daha dolgun bir kirpik yapısı için ipek kirpik tanelerinin tek tek doğal kirpiklerimizin üzerine yapıştırılma işlemidir.

Düzenli bakımlarını yaptırarak aylarca kullanabileceğiniz protez kirpiklerinize makyaj yapabilir, rahatlıkla temizleyebilir ve kendi doğal kirpikleriniz gibi rahat kullanabilirsiniz.

İpek kirpik Uygulamasının İşlem Süresi Ne Kadar?

İpek kirpik uygulaması yaklaşık 1-1,5 saat süren bir işlemdir.

İpek Kirpiklerin Kalıcılık Süresi Nedir?

Doğal hali ile kirpikler, 3 ayda bir dökülerek kendini yeniler. Bu duruma bağlı olarak ipek kirpikler de doğal kirpikle ile birlikte ortalama 3 ayda dökülür.

İpek Kirpik Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İşlemden sonra kirpiklerin su ile temasından kaçınmalı ve gözlerin ovuşturulmaması gerekir. İpek kirpiklerin yaklaşık 3-4 haftada bir uygulamanın yapıldığı merkezde bakımının yapılması tavsiye edilir. Rimel kullanılabilir ancak kirpikler doğal bir görünüme sahip olduğu için önerilmez.

İpek Kirpik Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İpek kirpik uygulaması profesyonellik gerektiren bir işlemdir. İşlem sırasında kullanılacak yapıştırıcı ve ipek kirpikler, kalitesini kanıtlamış ürünler olmalıdır. Aksi halde kullanılacak kalitesiz malzemeler kirpiklerin dökülmesine, gözlerde enfeksiyona ve başka problemlere yol açabilir.

Uzmanın yanlış uygulamaları arasında; kirpiklerin ters yönde takılması, kirpik başına fazla kirpik eklenmesi, uygun olmayan renk ve boyutta kirpik işlenmesi gibi durumlar yaşanabilir.

Eyelash,Extension,Procedure.,Master,Tweezers,Sets,Fake,Lashes,On,Beautiful
Eyelash,Extension,Procedure.,Master,Tweezers,Sets,Fake,Lashes,On,Beautiful
Eyelash,Removal,Procedure,Close,Up.,Beautiful,Woman,With,Long,Lashes

Şeyda Söyler Nişantaşı

Sıkça Sorulan Sorular

İpek Kirpik Uygulaması Dayanıklımı?

Uygulama doğru yapıldığında ve düzenli bakım yapıldığında, doğal kirpiğin büyümesine bağlı olarak, ipek kirpikler ortalama 90 gün kullanılabilmektedir. Ancak, bu süre içinde gözün elle ovuşturulması veya doğal nedenlerle gerçek kirpik veya ipek kirpik dökülebileceğinden, takma ipek kirpik uygulamasının belirli aralıklarda bakımının yapılması gerekmektedir.

Sağladığı Kolaylıklar Neler ?

Güzellik kavramının yeni trendlerinden ipek kirpik ekleme uygulaması her şeyden önce sizi makyaj zahmetinden kurtaracak, rimel kullanmanıza gerek kalmayacaktır, çünkü rimelsiz bile ipek kirpikler çok güzel görünmektedir!

Uygulama Süresi Ne Kadar ?

Yaklaşık 1-1.5 saat süren uygulamanın sonucunda anlamlı bakışlar ortaya çıkar.